Kameny

RŮŽENÍN

Barva: světle růžová
Znamení zvěrokruhu: býk,rak, váhy
Vlastnost: láska, něžnost

Růženíny symbolizují romantickou lásku. Napomáhají i při stresu, kdy odhánějí strach a v mysli navozují pocit pohody. Pomáhají přijímat sami sebe takový jací jsme a otevřeně a nesobecky přijímat i okolní svět.


ZÁHNĚDA
 
Barva: hnědá
Znamení zvěrokruhu:  šťír
Vlastnost: kámen který přináší inspiraci

Tento drahý kámen napomáhá nezávislosti jedince na hmotě a egoistického chtění.


ONYX

Barva: černá
Znamení zvěrokruhu: kozoroh, vodnář
Vlastnost: jistota, cílevědomost


AMAZONIT

Barva: tyrkysově modrá
Znamení zvěrokruhu: panna, vodnář
Vlastnost: vitalita


AMETYST

Barva: různé odstíny fialové
Znamení zvěrokruhu: beran, panna, střelec, ryby
Vlastnost: intuice

Síla tohoto kamene spočívá v přinášení odvahy, štěstí, velkorysosti. Taktéž ametyst stejně jako akvamarín je drahý kámen duchovní. Proto ho lze využít k duchovním a meditačním účelům. Tento kámen využívají například kabalisté i mystikové. Pomáhá odstraňovat strach a obavy před zestárnutím, pomáhá léčit některé oční obtíže, zamezuje bolestem hlavy, omezuje růst a příbytky tuků a celkově podporuje imunitní systém. Podobně jako achát je ametyst považován za jeden z nejoblíbenějších drahých kamenů. Ametyst je hojně využíván ve šperkařství. Hojně je obsažen v různých amuletech. Moderní léčitelé tento drahý kámen využívají při různých detoxikačních procedurách a na podporu a stabilizaci celého organismu pacienta. Podněcuje aktivitu imunitního systému.  Z pohledu novodobého léčitelství a esoteriky je ametyst považován za jeden z nejvýznamnějších drahých kamenů.

KŘEMEN S VROSTLICEMI TURMALÍNU

Barva: bílá téměř průhledná s vrostlicemi černého turmalínu
Znamení zvěrokruhu: kozoroh
Vlastnost: harmonická jednota protikladů


PREHNIT

Barva: světle zelená
Znamení zvěrokruhu: Býk
Vlastnost: intuice


KŘIŠŤÁL

Barva: bezbarvý, průhledný
Znamení zvěrokruhu: blíženci, lev
Vlastnost: trpělivost, moudrost, dokonalost

Křišťál je asi nejznámějším z léčitelských drahých kamenů a to především pro své očistné účinky. Pro své široké použití v léčitelství je tento drahý kámen využíván například při bolestech zubů.  Z křišťálu se vyrábějí různé talismany, dordže, vadžry, rituální figurky, věštecké koule, kyvadla apod. Křišťálové koule jsou do současnosti používány jako prostředek k věštbám. Křišťál je velmi vhodným drahým kamenem pro výrobu siderických kyvadel tzv.pendly. Nejsilnější léčivé účinky má křišťál ve formě krystalů nebo drůz. V křišťálu lze objevit různé inkluze či vrostlice. Známý je křišťál například v inkluzemi turmalínu. Tyto inkluze ještě umocňují sílu tohoto významného drahého léčitelského symbolu mezi drahými kameny.

KARNEOL

Barva: červenohnědá, oranžová
Znamení zvěrokruhu: červená odrůda - beran, panna, váhy; oranžová odrůda- býk , šťír
Vlastnost: životní síla, tvořivost

Karneol svojí barevností a silou dokáže svému nositeli ztišit rozbouřenou krev a celkově dokáže zklidňovat. Dokáže vzbudit city, lásku a sympatie. Léčitelé používají karneol jako podpůrný prostředek při léčbách krevních chorob, očních nemocí, nemocí zubů, zažívacích obtížích a chorobách, nemocích ledvin, sleziny i střev. Karneol se dá považovat za meditační kámen navozující harmonii. Tento drahý kámen dokáže ve svém nositeli vzbudit vitalitu, potlačit různé konflikty v sexuální oblasti.


ZELENÝ JADEIT

Barva: zelená
Znamení zvěrokruhu: rak, panna, váhy, ryby
Vlastnost: klid, harmonie


CHALCEDON

Barva: bleděmodrá
Znamení zvěrokruhu: blíženci, váhy, střelec
Vlastnost: optimismus, balzám pro duši

Chalcedon je  kamenem přátelství , duševní inspirace a štěstí. Dokáže projasnit myšlení nositele, zmenšovat psychická traumata a odstraňovat blokády. Celé tělo svého nositele  posiluje. Je vhodným léčitelským prostředkem při horečce, což souvisí s jeho strukturou. Chalcedon svým složením má nízkou tepelnou a teplotní vodivost. Pokud máte problémy s mluvou, je vhodné použít drahé kameny chalcedony a ty by měly napomáhat daru výmluvnosti a umět se bránit hněvu svého nositele.

Další zajímavé kameny našeho sortimentu :

korejský jadeit- zajímavá kysele zelená barva
ohnivý achát- hnědo červeno oranžová barva s prokvetlými světlými ornamenty
modrý kalcit – krásna andělsky modrá barva-( nazývá se také angelit)







Náhrdelníky
Náramky
Náušnice
Nahrdelníky
Náramky
Naušnice
Náhrdelníky
Náramky
Naušnice
Záložka do knížky